Semantic web, social media – SemantycznyWeb

Integracja informacji w social media

przez admin dnia sty.06, 2013, w Aplikacje, Ogólnie

Social media zgodnie z „definicją” na Wikipedia to określenie odnoszące się do ogólnie pojętego korzystania z internetowych i mobilnych technologii, by przekształcić komunikację w interaktywny dialog. Niestety coraz bardziej dialog ten zaczyna być utrudniony. Co prawda możemy w nieskończoność korzystać z dziesiątek (a za niedługo chyba setek) różnych narzędzi do wymiany informacji ale informacje publikowane przez nas stają się coraz mniej przydatne.

Nowo rozpoczęty rok 2013 może temu jednak trochę zaradzić za sprawą ciekawych start-upów za oceanem, ale wyżej wspomniany problem chyba prędko nie zniknie…

Wielu z nas zastanawiało się nie raz czy zarejestrować się w nowo powstałym serwisie społecznościowym. Wielu Polaków na pewno to zrobiło w momencie nastąpienia Facebook-owego boomu podczas gdy wielu posiadało już konto na Naszej Klasie. Podobnie jest z serwisami typu Goldenline. Zarejestrować się na nim czy może na Linked-In? Twitter czy Blip? A może Flaker. Jak widać wygrywają te najpopularniejsze (najsilniejsze) ale sporo ludzi korzysta z tych mniej znanych.

Łatwość z jaką możemy publikować informacje staje się coraz większa. Kiedyś musieliśmy użyć dużego pustego pola textarea rodem z panelu admina CMS a dzisiaj mamy mały input box z rzucającym się w oczy napisem „Co u Ciebie słychać, Kowalski?”.

Pojawił się jednak problem dla przeciętnego Kowalskiego – czy aby na pewno wszystko co udostępnia mój znajomy do mnie dociera? Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że nie. Czy można to zmienić?

W sieci znaleźć można już kilka takich narzędzi – integratorów, które połączą to wszystko w całość a przynajmniej dadzą nam namiastkę ku temu, że może kiedyś się tak stanie. Osobiście w to nie wierzę, ale pomarzyć można…

Oto kilka przykładów aplikacji-bohaterów, którzy będa się starać sprostać opisywanemu problemowi.

Mahaya to serwis, który próbuje przedstawić wszystkie wydarzenia publikowane na serwisach społecznościowych w postaci osi czasu – coś w stylu Facebook-owej linii czasu. Projekt nadal w wersji beta. Namiastkę można było zobaczyć na ostatnim New York Tech Meetup.

Urtrak – narzędzie pozwalające na prowadzenie „globalnej konwersacji”. Czyli instalujemy plugin np. na naszym blogu a później pisząc coś – docelowo zadając pytania – rozsiewamy to po różnych serwisach typu Facebook czy Twitter, dzięki czemu przywracamy życie na naszej stronie oraz zwiększamy grono odbiorców, no i otrzymujemy szybko feedback.

Rebelmouse – „Yout Social Front Page” – strona główna dla wszystkich naszych serwisów społecznościowych. Ciekawy pomysł, dla niektórych zapewne baaardzo przydatny.

 

 

RebelMouse Is the Social Media Aggregator We’ve All Been Waiting For

Users connect their Facebook and Twitter accounts, and then some of the latest updates are posted in a Pinterest-style collage that represents your social media presence

Jeśli znacie inne tego typu aplikacje/serwisy dajcie znać. Swoją drogą pojawia się tutaj szerokie pole do popisu dla twórców tego typu startup-ów na nasz polski rynek : -)

:, ,

Zostaw komentarz

Spam protection by WP Captcha-Free
Szukasz czegoś?

Użyj formularza:

Jeśli nadal nie możesz nic znaleźć, napisz do mnie!

Polecane strony